Batso Başkanı Abdulkadir Demir; tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü (covıd-19) salgınından dolayı bu zor süreçte her zamankinden daha fazla birlik, beraberlik ve kardeşliğe ihtiyaç duyulduğunu, bugüne kadar kötü süreçlerden geçtik ve bu süreçlerde birlik beraberlik ve kardeşlik duyguları ile üstesinden geldik. Allah’ın izni ile bu surecide aynı anlayışla birlik beraberlik ve kardeşliğimizle minimum etkiyle atlatacağımıza inancım tamdır.

HAYDİ BATMAN, ESNAFINA SAHİP ÇIK

 

Batso Başkanı Abdulkadir Demir; tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü (covıd-19) salgınından dolayı bu zor süreçte her zamankinden daha fazla birlik, beraberlik ve kardeşliğe ihtiyaç duyulduğunu, bugüne kadar  kötü süreçlerden geçtik ve bu süreçlerde birlik beraberlik ve kardeşlik duyguları ile üstesinden geldik. Allah’ın izni ile bu surecide aynı anlayışla birlik beraberlik ve kardeşliğimizle minimum etkiyle atlatacağımıza inancım tamdır.

Başkan Demir; Batso organları olarak olağan ve olağan üstü toplantılar yaparak, bu süreçlerle alakalı saha çalışmalarımızı masaya yatırdık. Saha çalışmalarından çıkan sonuçlar doğrultusunda batman esnafının tek başına süreci atlatamayacağı, hatta bazı        esnafların kepenk kapatma durumu ile karşı karşıya kalacağı ortaya çıkmıştır. Esnaflarımızın kapatma durumunda hem il ekonomisine hem de istihdam adına bir çok aileyi etkiliye bileceği aşikârdır. Bunu çok iyi biliyoruz ki Batman büyürse Türkiye büyür.

Bundan dolayı batmalı iş insanlarının elini taşın altına koymanın tam zamanı olduğunu,  İlk adım olarak Batso Yönetim kurulu başkanı ve bir iş insanı olarak kiracılarımdan bu süreç bitene kadar, aylık kira bedellerini yarı yarıya indirdiğimi bütün kamuoyuna beyan derim.

 Ayrıca Batmanlı iş insanları ile yapmış olduğum istişareler neticesinde başlatmış olduğumuz bu kampanyanın destek gördüğü bizi ziyadesi ile mutlu etmiştir. İnşallah Sağduyulu İş adamlarımız sayesinde bu kampanyanın bu süreç bitene kadar çığ gibi büyüyeceğinden şahsım adına hiçbir şüphem yoktur.