21 Nisan 2015 Salı 0 Yorum


Büyütmek için Tıklayın!

15 Mayıs 2014  tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği ile tıbbi cihaz satışı yapan işletmelerin faaliyetlerini sürdürmek için yetki belgesi almaları zorunlu hale getirilmiştir. Yetki belgesi alabilmek için işletmelerin bir takım koşulları yerine getirmesi istenmektedir.  

Bu koşullardan biri personelin belgelendirilmesidir.Tıbbi Cihaz sektöründe faaliyet gösteren ve yetkilendirilmek isteyen tüm işletmelerde:
  Tüm işletmerin mutlaka Belgeli bir
Sorumlu müdür bulundurmaları, bu işletmelerde satış, tanıtım ve klinik destek elemanını olarak görev yapan tüm personelin belgelendirmeleri şartı getirilmiştir. Belge Alabilmek için yönetmelikte belirtilen eğitim şertını yerine getirmek veeya yönetmeliğin yayımladığı 15/05/2014 tari,hinden itibaren 18 ay içinde eğitime katılarak bu belgeyi almak gerekmektedir. Yönetmelikte yayımlanan 18 aylık süre 15 kasım 2015 tarihinde dolacaktır.işletmelerin konunun duyurulmasının sağlanmasını eğitimlerle ilgili bilgiye www.tcesis.org adresinden ulasabileceklerini ve 08504504545 numaralı telefonda bilgi alabilecekler .

saygılarımızla

Kurumlar